2023-02-27

Kaip manote, ar plaukimas gali padaryti vaikus laimingesnius?

Plaukimas yra svarbus ne tik vaiko fizinei sveikatai, bet ir jo psichinei sveikatai. Nepriklausomai nuo amžiaus, psichinė sveikata yra svarbi bendros sveikatos dalis ir šiais laikais tėvai daug dėmesio skiria savo vaikų laimei. Laimingas vaikas yra aktyvus ir išreiškia teigiamas emocijas bei jausmus namuose, mokykloje. Mėgaujasi buvimu su draugais ir šeima. Žaidimas yra esminė kiekvieno vaiko gyvenimo dalis. Jis yra svarbus vaikystės džiaugsmui, taip pat socialiniam, emociniam, intelektiniam ir fiziniam vaikų vystymuisi. Sportas, kuris yra struktūruotas žaidimas, gali atlikti svarbų vaidmenį darant vaikus laimingus.

Remiantis Swim England atliktu tyrimu, plaukimas  pagerina psichinę sveikatą, nuotaiką ir padeda jaustis gerai. Įrodyta, kad plaukimas sumažina nerimo ar depresijos lygį. Didžiosios Britanijos „YouGov“ atlikta moksleivių apklausa parodė, kaip nerimo ar liūdesio jausmas paveikė vaikų savijautą ir elgesį. Ši apklausa parodė, kad daugiau nei kas ketvirtas (27 proc.) šioje apklausoje dalyvavęs vaikas, nenorėjo būti šalia kitų, nes jautėsi susirūpinęs ar liūdnas.

Tyrimuose yra matomas ryšys tarp „ekrano laiko“ padidėjimo ir psichinės sveikatos problemų. Ypač vaikų ir paauglių. Visas laikas, kasdien kai naudojami išmanieji telefonai, planšetiniai kompiuteriai, televizoriai ar kiti kompiuteriai yra vadinamas „ekrano laiku“. Tėvai nerimauja, kad vaikai „ekranais“ gali kaupti įvairias socialines, fizines, psichines ir kognityvines problemas, matydami neigiamą ir sunkiai kontroliuojamą turinį. Žinome, kad vaikai gali valandų valandas būti užimti planšetiniais kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais. Pagrindinė problema yra ta, kad šie prietaisai neleidžia vaikams aktyviai bendrauti su kitais žmonėmis. Baseino lankymas reiškia, kad nebus jokio „ekrano laiko“. Plaukimas gali pagerinti bendrą nuotaiką ir padėti kovoti su depresija. Plaukimas yra puikus būdas vaikams susitikti su kitais vaikais. Tai padeda jiems užmegzti vertingas draugystes ir bendrauti su kitais, o ne tik tais, kuriuos jie mato kiekvieną dieną mokykloje.

Plaukimas ypač naudingas išmokti reguliuoti kvėpavimą. Kai vaikai patiria stresą ar panikuoja, jie linkę lėčiau ar greičiau kvėpuoti, o tai gali sukelti hiperventiliaciją ir gali išsivystyti į panikos priepuolį. Tačiau mokymasis kvėpuoti plaukimo užsiėmimuose užtikrina, kad jie mokės valdyti kvėpavimą ir stresinėse situacijose. Mokymasis plaukti didina ir vaiko pasitikėjimą savimi. Įlipimas į vandenį, baimių nugalėjimas ir tikslų siekimas yra dalis to, dėl ko plaukimas puikiai stiprina vaikų savivertę!

Apskritai, plaukimas, nors ir yra fantastiškas užsiėmimas vaiko fizinei sveikatai ir gerovei, turi vertingos naudos psichinei sveikatai. Todėl į klausimą ar plaukimas gali padaryti vaikus laimingesnius? Atsakome TIKRAI TAIP!

Plaukimo akademijos Banga siekiamybė, kad vaikas taptų pasitikintis savimi, mokėtų plaukti ir būtų saugus vandenyje. Esame pasirengę bendradarbiauti, o mokymo plaukti procesą padaryti įdomų, įtraukiantį ir motyvuojantį! Kviečiame vaikus nuo 4 m. ir suaugusiuosius išbandyti Plaukimo akademijos Banga treniruotes nemokamai, kurių metu supažindinsime su mūsų veikla ir taikoma pažangia mokymo plaukti metodika. Išbandę mūsų mokymo plaukti užsiėmimus nuspręsite ar jūsų vaikui patinka pamokos ir ar norite investuoti į vaiko mokėjimą plaukti ir saugumą.

Užpildykite registracijos formą arba parašykite mums info@akademijabanga.lt arba paskambinkite +370 640 44480

Kai sutarsime jums patogų laiką, su savimi reikės turėti plaukimo treniruotei reikalingas priemones: maudymosi kostiumą, šlepetes, plaukimo akinukus bei kepurėlę (neprivaloma), rankšluostį, higienos reikmenis.

Turite klausimų? Susisiekime!

info@akademijabanga.lt arba telefonu +370 640 44480