2021-03-30

Po plaukimo baseine oda linkusi išsausėti: chloras pašalina natūralius odos aliejus ir sukelia sausumą, kartais niežėjimą, ar iškyla spuogai. Oda tampa jautresnė.

Dalinamės  patarimais, kaip apsaugoti odą:

  • Tepkite SPF kremą. Dėl sausesnės odos plaukikams reikėtų labiau saugotis saulės spindulių, nes kyla rizika susirgti melanoma, gali atsirasti pigmentinių dėmių, vyresniems prasidėti ankstyvasis odos senėjimas. Nesvarbu koks metų laikas, tepkite veidą SPF kremu kasdien, o dienomis kai plaukiate baseine - visą kūną. Nedidelį kiekį SPF kremo galite tepti ir prieš treniruotę. Tai sukuria apsauginį jūsų odos sluoksnį ir blokuoja chlorą. Tai pat leis jūsų odai išlaikyti reikiamą drėgmės kiekį.
  • Dušas iškart po treniruotės. Kuo greičiau nusiprausite, tuo greičiau jūsų oda atsigaus ir nuplausite chloruotą vandenį. Nesiprauskite su labai karštu vandeniu, geriau pasirinkite tik šiltą. Baigdami praustis vandenį pakeisite į šaltesnę temperatūrą, taip sutrauksite poras, leisdami drėgmei likti odoje.
  • Rūpinkitės savo maudymosi kostiumėliu. Chloras labiau kenkia maudymosi kostiumėlių audiniams nei gėlas ir sūrus vanduo. Akivaizdu, kad laikui bėgant ryškios spalvos gali atrodyti išblukusios. Odai kenkia, jeigu kiekvieną dieną dėvite tą patį, chloruotą neskalbtą kostiumą. Kaip tinkamai skalbti maudymosi kostiumėlį galite paskaityti štai čia.
  • Gerkite žolelių arbatą. Įrodyta, kad visos žolelių arbatos, kuriose yra daug antioksidantų bus naudingos jums ir jūsų odai. Tai padeda sušvelninti odos patiriamą žalą ir mainais suteikia antioksidantų.
  • Drėkinkite save iš vidaus. Nepamirškite išgerti reikiamo vandens kiekio per dieną. Lengviausias būdas kaip apskaičiuoti kiek turėtumėte išgerti vandens per dieną:
    Jūsų kūno svoris padalintas iš skaičiaus 30! Pvz: 65/30= 2,16 litro!