2021-02-18

Svarbiausi trys dalykai į ką būtina atkreipti dėmesį, renkantis akinius sau ar vaikui:

  • Tinkamas dydis
  • Patogumas
  • Matymas

TINKAMAS DYDIS
Ar plaukimo akiniai tinkami, spręskite ne pagal dirželį, o akinių rėmelius. Prieš perkant visada pasimatuokite akinius. Dažniausiai akinių forma yra ovali, o viduje yra silikoninis apvadas, kai matuojatės akinius, jie iškart turėtų prisitraukti prie veido, jeigu liks nors mažas tarpas - jie praleis vandenį. Ir priešingai – per daug spaudžiantys akiniai sukels didelį diskomfortą plaukimo metu. Atkreipkite dėmesį ar akiniai ne per platūs. Jeigu akiniai per platūs akių kraštuose, tikėtina, kad vandenį praleis.

Varžybų dalyviai renkasi kuo mažesnius plaukimo akinius, kad sumažinti vandens pasipriešinimą varžybų metu. Tokie akiniai mažiau reguliuojami, tad lengviau išsirinksite tinkamiausius.
   
PATOGUMAS
Akiniai gali puikiai priglusti, tačiau diskomfortą gali sukelti guminis nosies dirželis. Matuojantis atkreipkite dėmesį ar šis nesitrina į nosį. Jeigu trinasi, pamėginkite kitus akinius. Dirželis turi mažai įtakos akinių prispaudimui, tačiau jis svarbus išlaikant akinių padėtį vienoje vietoje.

Yra akinių ne su guminiu dirželiu, o keičiamomis tvirtomis detalėmis, kurias galima pritaikyti prie nosies formos.

MATYMAS
Daugelis akinių yra padengti anti-rūko ir UV apsauga. Jeigu jie nėra padengti šia danga, pasidomėkite ar nepermokate už akinius.

Žmonėms, turintiems prastesnį regėjimą siūlomi akiniai su dioptrijomis, pasirinkimas galbūt mažesnis, tačiau tikrai rasite akinius, kurie jums tiks!

Ką reiškia akinių spalvos?

  • Skaidri – tinkama plaukti esant silpnam apšvietimui ir kai norisi geriausio matomumo ir natūralumo.
  • Alyvinė – baseine matysite ryškiausias spalvas, ši spalva didina kontrastą.
  • Geltona - skirti pagerinti regėjimą esant silpnam apšvietimui ir sumažinti akinimą esant aukštam apšvietimui.
  • Mėlyna - sukurta tam, kad į akis patektų vidutinis šviesos lygis, tačiau išlaikytų apsaugą nuo akinimo ryškiomis sąlygomis.
  • Veidrodinis - suprojektuotas sumažinti ryškumą ir akinimo efektą.