2021-02-03

Įveikti plaukimo baimę yra sunku. Jei jaudinatės ir jaučiate stresą įlipę į baseiną, žinokite - jūs toks tikrai ne vienas! Tai dažniausiai pasitaikanti priežastis, kodėl suaugusieji taip ir neišmoksta plaukti.

Plaukimo klubas Banga siūlo suaugusiųjų mokymo plaukti pamokas ir asmenines treniruotes palankioje aplinkoje nemokantiems plaukti. Lankant plaukimo pamokas treneris visada bus šalia ir pasirūpins jūsų savijauta ir saugumu.

Keli patarimai, padėsiantys įveikti plaukimo baimę:

  • Šalia visų baseinų rašomas jo gylis, prieš lipant į baseiną pasitikrinkite ir įsivaizduokite kokio gylio gali būti baseinas, taip jausitės saugiau žinodami ko tikėtis.
  • Pradėkite nuo įlipimo į baseiną, neskubėkite. Kai jausitės gerai, lėtai eikite gilyn.
  • Kai galite atsistoti vandenyje pakankamai giliai, apsitaškykite vandeniu veidą. Tuo pačiu metu galvokite apie teigiamus dalykus.
  • Pabandykite sulaikyti kvėpavimą po vandeniu ir iškvėpti vandenį: iš esmės pūsti burbulus! Panardinkite dalį veido į vandenį ir pūskite orą pro burną. Jeigu jaučiatės nedrąsiai, laikykitės už baseino krašto. Po truputį veidą kiškite vis daugiau, kol galėsite pilnai panardinti visą galvą.
  • Laikykitės už baseino krašto, išsitieskite ir atlikite kojų judesius pakaitomis aukštyn ir žemyn. Tuo pačiu pūskite burbulus.
  • Svarbiausia – neskubėkite! Buvimas baseine jau yra didelis žingsnis baimei įveikti.

Ir prisiminkite, kad esate ne vienas!

15min.lt žurnalistė Karolina aprašė savo pirmuosius žingsnius baseine ir bandymą įveikti baimę!