2021-03-03

Kad plaukai išliktų sausi! Tai pirmiausiai kylanti mintis, kuri yra visiškai klaidinga! Plaukimo kepuraitės nuo plaukų sušlapimo neapsaugo ir tai dažniausia staigmena pradedantiesiems plaukikams.

Kepuraitė apsaugo nuo plaukų patekimo į baseiną

Plaukikai tikrai yra patyrę tą jausmą, kai kito asmens plaukai užsikabina už pirštų ir tai sutrukdo treniruotę, nukreipia dėmesį ir sugadina nuotaiką. Nemalonu plaukiant baseine jausti plaukus, o kepuraitė apsaugo nuo plaukų patekimo į baseiną. Taip pat į baseiną patenkantys plaukai trikdo teisingą baseino veiklą: užkemša filtrus, o baseino dugne nusėda plaukai. Baseinas tampa nešvarus.

Padeda apsaugoti ausis

Tinkamai užsidėjus plaukimo kepuraitę sumažėja vandens kiekis patenkantis į ausis. Norint apsaugoti jas nuo visiško vandens patekimo, reikėtų naudoti specialius ausų kamštelius ir kepuraitę, kuri prilaiko kamštelius, kad neiškristų.

Dėvint plaukimo kepurę – kokybiškesnė treniruotė

Kai plaukiate jūsų dėmesys ir susikaupimas turi būti sutelktas į treniruotę, o ne plaukų taisymą. Kepuraitė tvirtai laiko plaukus, jų nereikės taisytis treniruotės metu. Plaukai neužkrenta ant akių ir neprilimpa prie veido, taigi geriau matote kur yra kiti plaukikai, sienelės, takeliai. Dėvint kepuraitę galite plaukti net iki 4% greičiau!

Kepuraitė iš dalies apsaugo plaukus nuo chloro poveikio

Kadangi plaukai dėvint kepuraitę sušlampa, yra būdas kaip apsaugoti plaukus nuo chloruoto vandens. Plaukai priima tik tam tikrą kiekį vandens. Sušlapinkite plaukus prieš treniruotę duše švariu vandeniu ir tuomet užsidėkite plaukimo kepuraitę. Taip apsaugosite plaukus! Taip pat prisidėsite prie švaros baseine.

Plaukimo kepuraitė šildo galvą

Besitreniruojantiems šiltame baseine dėvėti maudymosi kepuraitę gali pasidaryti nemalonu, nes kūno (ir galvos) temperatūra pakyla, šiluma “įstringa” plaukimo kepurės viduje ir dar labiau sušildo, tačiau tiems, kurie plaukia negreitai arba plaukia šaltesnės temperatūros baseinuose (ar atvirame vandenyje), dėvima plaukimo kepurė šiek tiek sušildo galvą.

Plaukimo kepurės padaro jus matomą

Dėvėdami ryškią plaukimo kepurę jus geriau matys kiti plaukikai, treneriai ar gelbėtojai. Atkreipkite į tai ir rinkdami kepuraitę ir vaikui. Venkite tamsių spalvų.

Dėvėkime kepuraitės dėl baseino higienos, asmeninio komforto ir geresnių plaukimo rezultatų! Geriau galvokime apie taisyklingus rankų grybšnius!