2023-03-16

Plaukimas yra viena iš populiariausių pramogų ir sporto šakų, tačiau kuo plaukimas yra toks geras, kai kalbama apie naudą sveikatai?

  1. Ilgesnis treniravimosi laikas. Daugelyje sporto rūšių, nesvarbu, ar tai bėgimas, ar jėgos treniruotės, sunku prisitaikyti prie naujo arba didesnio krūvio, ypač daug sėdintiems asmenims mokyklos suole ar darbe. Plaukiant sumažėja sąnarių apkrova ir raumenų skausmai. Plaukiantys pastebi, kad jie gali daugiau laiko praleisti vandenyje treniruodamiesi.
  2. Puiki nuotaika. Atliktame tyrime nustatyta, kad tiek vyrų, tiek moterų nuotaika po plaukimo gerokai pagerėjo, sumažėjo įtampa ir depresija. Kitas tyrimas, kurį atliko „Speedo“ parodė, kad daugiau nei 74 % plaukikų jautėsi protiškai pailsėję, o 70 % – mažiau įsitempė po apsilankymo baseine.
  3. Treniruotės plaučiams. Plaukimas yra naujas iššūkis tradiciniams pratimams „sausumoje“, nes reikia žinoti, kaip kvėpuoti. Plaukimas puiki širdies ir kraujagyslių treniruotė, kuri padidina iškvėpimo tūrį. Nustatyta, kad plaukikai, kurie nebeplaukė trejus metus ar ilgiau, vis dar turėjo stipresnius plaučius nei vidutinių nuotolių bėgikai.
  4. Lengvai „dega“ kalorijos. Plaukimas yra gudrus būdas numesti svorio. Vėsus vanduo, nejautimas, kad prakaituojama, todėl nepastebima, kaip sunkiai treniruojamasi. Kiek kalorijų sudeginama priklauso nuo kelių skirtingų veiksnių, todėl toliau pateikti skaičiai yra tik apibendrintos gairės. Tyrimas parodė, kad apie 70 kg sveriantis žmogus, plaukiantis „lengvu ar vidutiniu“ greičiu, per valandą sudegina apie 423 kcal, palyginti su vaikščiojimu (314 kcal), elipsiniu treniruokliu (365 kcal) ir dviračiu (292 kcal).
  5. Kokybiškas miegas. Tyrimai, kuriuose dalyvavo vyresnio amžiaus žmonės, kenčiantys nuo nemigos, parodė, kad kiekvieną dieną atliekant šiek tiek aerobikos pratimų vandenyje ar plaukiant pagerėjo miego kokybė.
  6. Viso kūno treniruotė. Didelis plaukimo privalumas, tai viso kūno mankšta. Kai įšokama į baseiną pagerinama kraujotaka. Panirimas į vandenį padeda sumažinti skysčių susikaupimą raumenyse, padidina širdies darbą ir pagreitinta medžiagų apykaitą. Plaukimas vandenyje sukelia fiziologinius kūno pokyčius, kurie gali pagerinti atsistatymą po didesnio fizinio krūvio. Mokslininkai teigia, kad vien įlipimas į vandenį po sunkios treniruotės gali suteikti psichologinį postūmį, nes sumažina nuovargio jausmą.
  7. Koncentracija į save. Plaukiant susikoncentruojame ties tuo, kas darome konkrečiu momentu: technika, efektyvus plaukimas, kvėpavimas, savęs motyvacija. Nėra jokių trukdžių: išmaniųjų telefonų, socialinių tinklų, skambučių ar el. laiškų. Tai viena iš akimirkų, kai protas gali būti tylus ir užblokavęs visą išorinį triukšmą. Treniruotėje galime tiesiog pabūti su savimi ir savo mintimis.

KVIEČIAME IŠBANDYTI VISUS PLAUKIMO UŽSIĖMIMUS NEMOKAMAI!

Kviečiame vaikus nuo 4 m. ir suaugusiuosius išbandyti Plaukimo akademijos Banga treniruotes nemokamai, kurių metu supažindinsime su mūsų veikla ir taikoma pažangia mokymo plaukti metodika.

Užsiregistruokite, pakviesime išbandyti treniruotę ir nuspręsite, ar plaukimas vaikui/jums patinka! Treniruotės metus nustatysime plaukimo lygį.

Užpildykite registracijos formą arba parašykite mums info@akademijabanga.lt arba paskambinkite +370 640 44480

Kai sutarsime jums patogų laiką, su savimi reikės turėti plaukimo treniruotei reikalingas priemones: maudymosi kostiumą, šlepetes, plaukimo akinukus bei kepurėlę (neprivaloma), rankšluostį, higienos reikmenis.

Turite klausimų? Susisiekime!

info@akademijabanga.lt arba telefonu +370 640 44480